Sisejulgeolekumooduli õpilased politseilaagris

Loomise kuupäev 06.04.2024

Politseinikuks olemine eeldab küll igapäevaelus kaalutletud käitumist ja rahulikuks jäämist, aga selle ametiga käib kaasas korralik kogus märulit ja musta huumorit. Seda kõike saime sisejulgeoleku mooduli õpilastega kogeda kahe politseilaagri käigus - 26.- 27.03. ja 03.-04.04.2024.

Esimene päev algas tõelise füüsilise proovilepanekuga, kus võisteldi kätekõverduste tegemises, istesse tõusus ja kolme kilomeetri jooksus. Sellele järgnes rividrilli õppimine ehk käsklused "valvel!" ja "vabalt!!" on meie noortel veel praegugi meeles.
Edasi ootas meid kriminalistika töötuba koos sõrmejälgede võtmisega ning ülimalt oluline relvaohutuse kursus, kus sai katsuda nii püstoleid, pumppüsse kui ka automaatrelvi.
Õhtu tippmomendiks oli võistlusmäng, mille käigus otsiti keelatud esemeid, uuriti kõhedat "kuriteopaika" ja harjutati laskmist õppesimulaatoril.

Teisel päeval läks aga asi eriti karmiks ning tutvustati vajadust olla valmis ka kõige pingelisemateks olukordadeks - õpilased õppisid enesekaitsevõtteid, valmistusid raske varustuse ja kilpidega mässu mahasurumiseks ning lahendasid nii peretülisid kui ka avaliku korra rikkumist "bussijaamas". Päeva lõpetas aga laskeharjutus päris teenistusrelvast.

Koostöös teiste koolidega said kahe laagri käigus tunnustust just need õpilased:

Esimene laager:
Parim laskur: Artjom Dronov
Parim sportlane: Jolan Aas, Devid Shneur
Parim meeskonnatöö: Viktoria Naumovets, Albina Konovalova, Anna Poljatšihhina, Evelina Loorand, Devid Shneur
Parim plakat: Arianna Babii, Samanta Tsopp, Anastassia Kolesnikova

Teine laager:
Parim laskur: Vladimir Spasjonov
Parim sportlane: Mathew William Trenholm
Parim meeskonnatöö: Lisann Metsla, Ivan Smolentsev
Parim plakat: Lisann Metsla, Ivan Smolentsev


Tanel Kiislar
ajalooõpetaja

Sisejulgeoleku valikmooduli õpe toimub koostöös Sisekaitseakadeemiaga.

 

Viimati muudetud 06.04.2024.