Selgusid Jõhvi keskraamatukogu esseekonkursi võitjad

Loomise kuupäev 22.04.2022

20. aprillil kuulutati Jõhvi Keskraamatukogus välja essee- ja kirjandikonkursi võitjad. Kirjandustunni raames osalesid autasustamisüritusel 10.b klassi õpilased.

 

Esines luuletaja Jürgen Rooste, kes oli ka üks žürii liikmetest. Muusikat tegi dj Mario. Avaesinejad olid õpetaja Natalja Šabartšina tantsugrupi tüdrukud. Põhikooliõpilaste kirjandikonkursi võitis Georgi Svereniak Ahtme Põhikoolist. Jagati ka ergutusauhindu.

Ligi 30 esitatud essee hulgast tunnistati gümnaasiumiastmes konkursi võitjaks Jõhvi Gümnaasiumi abiturient Hannes Lüüde. Eriauhinnad said meie Angelika Hainatskaja ja Karina Toots, ergutusauhinna Taissia Jakubova.

 

Juhendajatele-õpetajatele jagati tänukirju, sest nende teene oli, et õpilaste tööd võistlusele jõudsid. Kohalviibijatele avanes võimalus kuulata ka ilmekamaid katkendeid võidutöödest ja žüriiliikmete kiidusõnu.

 

Hannes ütles, et tundis end uhkelt esikohta vastu võttes. Tema sõnul oli sümboolne, et kuulis Jürgen Roostet 10. klassis luulerännakul ja sai nüüd koolilõpu eel temaga uuesti kohtuda.

 

Kirjandi- ja esseekonkurss korraldati raamatukogude aasta raames.

 

Tekst ja foto Johanna Mai Puss

JG10 õpilane

Viimati muudetud 22.04.2022.