Retk taimede maailma

Loomise kuupäev 12.06.2024

3.-7. juunini toimus koolis riigigümnaasiumide ülene valikkursuste nädal.

Valikaine "Taimede maailm" viis õpilased erinevatese keskkondadesse taimeiluga tutvuma. Kursuse käigus korjasid õpilased taimi, kuivatasid neid ning määrasid liike. Kursuse lõpus valmis igal õpilasel isiklik herbaarium.

Valikkursuse jooksul külastati ka Jõhvi Juhani puukooli, et näidata õpilastele, millele peaks tähelepanu pöörama uusi taimi ostes. Pikem õppekäik toimus Tallinna botaanikaaeda. Seal tutvusid õpilased väliekspositsiooni ja kasvuhoonetes olevate taimedega. Tallinnas külastasime ka mitmekülgset Kadrioru parki, kus sai näha nii vabakujulisi niitmata alasid kui ka lossipargi barokset lilleaeda. Erilise mulje jättis õitsvate rododendronitega Jaapani aed. 

Samuti said õpilased kursuse jooksul ise näpud mullaseks teha ja kooliõue kaunistada. Õpilased korrastasid koolimaja ümbrust kaunistavaid taimekaste, istutasid sinna suvelilli ning köögivilja taimi. 

Kindlasti saadi kursuselt uusi oskusi ja teadmisi, mida edaspidi rakendada. Kursuse eesmärk tuua taimede maailm õpilastele lähemale sai kuhjaga täidetud.

 

Liina Kollo ja Kai Habakukk
Bioloogiaõpetajad

Viimati muudetud 12.06.2024.