Rebased on kiibistatud

Loomise kuupäev 06.11.2019

Oktoobris toimus Jõhvi Gümnaasiumis rebaste kiibistamine. Kiibistamisest võttis osa 108 JG10 õpilast.

Neljapäeval algas rebaste koolipäev juba varahommikul kell 8.10. Koguneti aatriumis, kus iga rebane sai selga jumala poolt valitud kostüümid ja aksessuaarid. Rebastele armu ei antud, sest kohe algasid erinevad tegevused ja mängud. Päevakava nägi ette, et toimub karaoke laulmine, laulude jagamine ning päeva lõpetasid sportlikud tegevused staadionil ning Jõhvi pargis. Esimene planeeritud sündmus oli karaoke, kuid tehnilistel põhjustel jäi see ära. Seevastu oli jumalatel aega tegeleda oma rebastega, andes neile erinevaid ülesandeid, et neid tegevuses hoida. 

Sportlik üritus koosnes soojendusest ja orienteerumisest. Rebased osalesid aktiivses ja lõbusas orienteerumises, mis hõlmas endas erinevad kontrollpunkte.

Reedel, peale hommikuvõimlemist jäi rõhk suure vahetunni ajal toimunud ühistantsimisele. Igale klassile loositi eelneval päeval välja laul, mille põhjal pidid rebased oma etteaste looma. Iga etteaste oli omamoodi unikaalne ning lõbu pakkus see tervele kooliperele. Samuti oli rebaste ülesandeks teha pilt oma jumalaga ning postitada see sotsiaalmeediasse ning lisada juurde ise välja mõeldud luuletus. 

Nii neljapäeval kui reedel sõid rebased koos jumalatega lõunat. Mõlema päeva vältel toimusid ka jooksvalt nn pommirünnakud. JG10 õpilane Stivert võttis kahe päeva kokku järgmiselt: “Rets oli vägev!”.

Tagasiside rebastelt oli mitmekesine. Öeldi, et ühest küljest oli rebaste kiibistamine põnev, lõbus ning mälestusterohke, teiselt küljest oleks aga tahetud rohkem raskemaid ja "julmemaid" tegevusi.

Retsimine oli väga huvitav ja põnev. Kõige lahedam osa oli esimesel päeval koos jumalatega söömine,” kommenteeris 10.a klassi õpilane Liset. Ta lisas, et väga naljakad olid nn pommirünnakud, kus kindla muusika mängimisel pidid kõik rebased pikali maha viskama.

JG12 õpilaste jaoks oli üritus kokkuvõttes edukas - aitäh kõikidele aktiivsetele rebastele! Loodame, et kõik said meeldejäävaid mälestusi. Olete nüüd ametlikult gümnasistid!

Pildigaleriid on võimalik vaadata siitlink opens on new page. Fotode autor Kristiina Ragni.

 

Melani Nõlvak
Laura-Liis Sootalu
Pirgit Tiislär
Anne-Maria Jazõkov
12.a klassi õpilased

 

Viimati muudetud 06.11.2019.