Poeetiline õhtu

Loomise kuupäev 27.04.2022

1995. aastal otsustas Pariisis UNESCO teha 23. aprilli ülemaailmseks raamatu päevaks. Selle päeva auks viidi Kohtla-Järvel läbi poeetiline õhtu, millest võtsid osa meie kooli abituriendid.

 

Ürituse läbiviijaks ja külaliseks oli Ida-Virumaalt pärit andragoog Aleksandr Martõnov, kelle hobiks on nii luule lugemine kui ka kirjutamine. Poeetilise õhtu jooksul said noored tutvuda Ivan Bunini luulega. Tänu külalise skrupuloossele ülevaatele oli võimalik kuulajatel saada õige arusaam poeedi loomingust. Lisaks sellele said noored teada, et Ivan Bunini poeesia imponeeris sellistele klassikutele nagu Lev Tolstoi ja Maksim Gorkiy.

 

Poeetilise õhtu peategelase Bunini tööd olid märkimisväärsed selle poolest, et nende autor ei andnud kunagi liigseid selgitusi, vaid jättis oma luulesse salapärasust. Tema loomingus võib tihti kohata luulet Krimmi, mere ja naiste kohta. Aleksandr Martõnovi sõnadest oli selge, et Ivan Bunin oli hästi ettevaatlik ja täpne, kui tegemist oli luule kirjutamisega. Mitmed tema tööd andsid edasi ka poeedi ärevustunnet. Ürituse külaline jagas ka oma huvitavaid mõtteid Bunini luule kohta ja andis noortele palju mõtteainet.

 

Fotol Aleksandr Martõnov, Vladimir Tšuprakov, Taissia Jakubova.Taissia Jakubova ja Vladimir Tšuprakov

JG12 õpilased

 

Viimati muudetud 27.04.2022.