Olime edukad vene keel võõrkeelena olümpiaadil

Loomise kuupäev 18.03.2021

16. märtsil toimus Tallinna Ülikoolis vabariikliku vene keel võõrkeelena olümpiaadi lõppvoor. Lõppvoorus osales 29 õpilast 9.–12. klassist piirkondadest üle Eesti. Vastavalt õpilaste vene keele tasemele olid nad jaotatud kahte rühma (B1 ja B2 tase).

 

Olümpiaad toimus tänavu uues täielikult digitaalses formaadis. Lõppvooru avas Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi direktor dotsent Margus Vihalem. Seejärel tervitasid osalejaid Vene ja Ida-Euroopa uuringusuuna juht lektor Natalia Tšuikina ning žürii esimees dotsents Irina Moissejenko.

 

Selleaastase olümpiaadi teema oli „Vene rahvakunst ja käsitöö”. Esimese ülesandena tuli osalejate vaadata kahte videot ning kirjutada nende alusel arutlev kirjand teemal „Kaasaegne rahvakunstimeister: milline ta on?” Seejärel täitsid õpilased lugemisülesandeid ja kulturoloogia testi. Viimane ülesanne oli suuline: osalejad valisid ühe vene rahva käsitööeseme, kirjeldasid seda žüriiliikmetele ja vastasid nende küsimustele. Žüriisse kuulusid Tallinna Ülikooli Vene ja Ida-Euroopa uuringusuuna õppejõud. Esimest korda oli žüriis esindatud Tartu Ülikooli õppejõud Olga Fraiman.

 

B1 tasemel vene keele oskusega õpilaste seas olid tänavu parimad:

1. koht Martin Moistus Gustav Adolfi Gümnaasiumi 11.klassist

2. koht Elisabeth Rebase Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12.klassist

3. koht Anni Roos Läänemaa Ühisgümnaasiumi 10. klassist

 

B2 taseme tublimad olid:

1. koht Fjodor Derbnev Jõhvi Gümnaasiumi 11.klassist

2. koht Mari-Liis Mets Tallinna Prantsuse Lütseumi 12.klassist

3. koht Sofja Aldas Pärnu Ühisgümnaasiumi 11.klassist

 

Täielikud tulemused leiab olümpiaadi kodulehelt.

 

Žüriiliikmete sõnul olid õpilased olümpiaadiks väga hästi ette valmistunud. „Nende vastused olid huvitavad ja sisukad,“ rääkisid dotsendid Inna Adamsoni ja Irina Moissejenko. Nad usuvad, et uudsel kujul toimunud olümpiaad oli edukas. Tänu sellele on nii osalejad kui ka korraldajad uue kogemuse võrra rikkamad.

 

Korraldajad soovivad palju õnne võitjatele ja edu vene keele õppimisel.

 

Olümpiaadi toimumist rahastas Haridus- ja Teadusministeerium.

Viimati muudetud 18.03.2021.