Meemikonkursi "Kunst + töö = meem" tulemused

Loomise kuupäev 19.01.2022

Tallinna Ülikooli “Soolise palgalõhe vähendamise” (https://rege.tlu.eelink opens on new page) projekt koostöös Eesti Kunstikoolide Liidu ja Pärnu Kunstide Kooliga korraldasid õpilastele meemikonkursi “KUNST + TÖÖ = MEEM”.

Meemikonkursi fookuseks oli töö, sellega seotud arusaamad ja probleemid: palk, väärtus, raske töö, lihtne töö, kallis või odav töö, meeste töö, naiste töö, lapsed ja töö, prestiižne töö, töö, mida keegi teha ei taha, tööpuudus, suur töökoormus jne. 

Kunst tõstatab ühiskonnas sageli teravaid ja valusaid probleeme. Õpilaste ülesandeks oli kunstiteosed meeme luues ühendada töö teemaliste vanasõnade, rahvatarkuste või tähelepanekutega. 

Konkurss oli suunatud kahele erinevale kooliastmele, 5. - 9. klassile ning gümnasistidele. Kokku laekus konkursile 285 tööd 23  üldharidus- ja huvikoolist. 

Eesti Kunstikoolide Liidu infojuhi Rita Proosi sõnul oli väga humoorikaid ja teravaid meeme kui ka ühiskonnakriitilisi ning isegi kurva alatooniga töid. “Sellised konkursid annavad täiskasvanutele suurepärase võimaluse vaadata elu läbi noore inimese silmade - kuidas nemad seda maailma ning selle probleeme tajuvad”, lisas Proos. “Konkurss oli meie hinnangul väga edukas, tööd põnevad ning osavõtjaid tõesti erinevatest Eestimaa koolidest. 

Žüriisse kuulusid esindajad Eesti Kunstikoolide Liidust, Pärnu Kunstide Koolist, TLÜ “Soolise palgalõhe vähendamise” projekti esindajad ning kunstnikud Fideelia-Signe Roots ja Piret Räni.

Tallinna Ülikooli projekti “Soolise palgalõhe vähendamine” kommunikatsioonijuht Barbi Pilvre rõõmustas rohke osavõtu üle meemikonkursist ning rõhutas, et  töö ja soolise ebavõrdsuse probleemist oli hästi aru saadud ning seda osati ka meemides käsitleda. “Lisaks meid huvitavale ebavõrdsuse teemale oli  palju vaimukaid meeme, mis mõtestasid tööga seotud teemasid erinevatest vaatenurkadest nagu rahvus ja töö, kool kui töö, vaba aeg ja töö.” 

Žürii hinnangul oli paremiku väljavalimine keeruline, sest õpilaste tööd olid ühtlaselt kõrge tasemega. Teravmeelselt ja vaimukalt oldi omavahel seotud kunstiteosed ja tekst. Sellest tulenevalt ei antud välja kohti, vaid mõlemast vanusekategooriast viis žürii lemmikut saavad eripreemia.

10.-12. klasside arvestuses pälvisid viiest eripreemiast kaks preemiat Jõhvi Gümnaasiumi õpilased:
11.a Aksinja Dobrosotskaja
11.b Diana Dolganova

Õpilasi juhendas õp Tairi Karafin

Palju õnne!

Aitäh ka teistele konkursil osalenud Jõhvi Gümnaasiumi õpilastele!

Näitusele esitatud kõiki töid saab vaadata virtuaalsel näitusel SIINlink opens on new page.

 

Viimati muudetud 19.01.2022.