Jõhvi Gümnaasium suusatab

Loomise kuupäev 23.01.2019

Üle mitme aasta on Eestimaal korralik talv ning seda pole jätnud meie kool kasutamata.


Nimelt on esmakordselt Jõhvi uue gümnaasiumi ajaloos kõik kehalise kasvatuse tunnid nüüd terve talve jooksul õues ja õpilased õpivad ja harjutavad suusatamist. See on saanud võimalikuks tänu sellele, et kool soetas õpilaste tarvis kallihinnalise suusavarustuse. Suusakomplekte on nii palju, et ükski õpilane, kes oma varustust pole soetanud, ei jää ilma.


Väga paljud meie õpilastest suusatavad esimest korda elus või siis on viimasest suusatamisest möödas palju aastaid. See teeb õpetajate töö küll raskemaks, kuid seda rõõmustavam on näha, kuidas algajatest õppijatest tublid suusatajad saavad. Kindlasti on paljud enda jaoks avastanud, kui huvitav spordiala on suusatamine. Lisaks põnevusele on suusatamine meie tervisele üks kõige kasulikumatest spordialadest. Spordiala kasulikkus tuleneb sellest, et suusatades töötavad meil kuskil 90% kõikidest lihastest ning süda saab talvistes tingimustes väga vajalikku aeroobset koormust. Lisaks värskes õhus liikumisele, karastab talvine külm õhk meie organismi ning me oleme vastupidavamad külmetus- ja viirushaigustele.


Noorte nägudest ja olekust on näha, et me teeme õiget asja.Soovin kõigile head talve jätku ning põnevaid suusatunde.Sport teeb terveks ja ilusaks!

Õp. Palmet

Viimati muudetud 23.01.2019.