Heli ja vibratsioon

Loomise kuupäev 23.03.2023

Kolmapäeval, 15. märtsil osalesid 10.a ja 10.b klassi õpilased tunnis teemal „Heli ja vibratsioon“. Tunni viisid läbi Jõhvi Gümnaasiumi muusikaõpetaja Tanja Elken ja projektispetsialist Heldi Aia.

Sissejuhatuses tutvustas Heldi helide mõju ja kuidas helide abil häälestada oma keha. Nii nagu pille on vaja häälestada, vajab ka meie keha häälestamist. Kui meie kehas kuskilt läheb vibratsioon paigast ära, siis tunneme ennast halvasti. Ka meil tuleb oma pill, st oma keha uuesti häälde panna. Seda helidega saabki teha. Häälestades oma keha harmooniliste helide ja sagedustega aitab see inimesel keha uuesti häälde panna ja rütmist välja läinud lained jälle resonantsi saada.

Pärast seda jagunesid õpilased rühmadesse ja läksime aatriumisse, kus õpilased said tutvuda erinevate pillidega. Samal ajal pidid nad ka mõtlema välja, kuidas ja milliste pillidega edasi anda emotsiooni või meeleolu. Valikus olid torukellad, triangel, hang, metallofonid, vihmapill, äikesepill, ookeanitrumm, marakad, Tiibeti helikausid, šamaanitrummid, džembe, vilepill, kazoo.

Lõpuks iga rühm esitas oma loo ja teised pidid ära arvama, millist emotsiooni õpilased edasi andsid.

 

Fotode autor Tanja Elken.

Viimati muudetud 23.03.2023.