Ettevõtlusnädal

Loomise kuupäev 11.10.2019

Ettevõtlusnädal on suurim üle-eestiline ettevõtlusüritus, mis toimub igal aastal oktoobrikuu alguses.

Ettevõtlikkuse tunni raames toimus 8. oktoobril meie kooli aatriumis Garage48 poolt korraldatud ideeseminar. Õpilased said tänu inspiratsioonikõnele ja oma valdkonna ekspertidele (Startup Estoniast ja Innovest) teada, kuidas anda haridusvaldkonna väljakutsetele uus hingamine ning mida teha selleks, et ideedest sünniksid päris prototüübid ja ka ettevõtted. Vastus on järgnev: oma ideega tuleb läbida häkaton.

Mis on häkaton? Kuidas sünnib ideest päris ettevõte? Millised on meie noorte ettevõtjate edulood? Neile küsimustele saavad õpilased edaspidi vastuse Spinner programmis osaledes.

10. oktoobril toimus Jõhvi Kontserdimajas teemaseminar „Disainmõtlemine“, mille juhatas sisse Anton Ossipovski OBJEKT-ist ja seminari viis läbi Age Rosenberg EBS-ist.
Õpilased said teada, mis on disainmõtlemine ja toote-teenuse arendamine: toote-teenuse arendamiseks vajalike tööriistade tundmaõppimine ja disainmõtlemise roll protsesside juhtimisel.

Spinner programm annab noortele tänapäevase ärimaailma teadmisi, oma ettevõtte tegemise võimaluse ning päris töötamise kogemuse Eesti tehnoloogia tipp-ettevõttes ja startuppides. Tegemist on selle hooaja esimese Spinner seminariga.

Marianne Kama
arendus- ja projektispetsialist

 

Fotode autorid Liis Linn ja Veli Rooger

Viimati muudetud 14.10.2019.