AÕA 2023/2024 startis jälle ja suuremalt

Loomise kuupäev 16.10.2023

Arukate õpilaste akadeemia (AÕA) turniiri alustas 11. oktoobril oma kolmandat hooaega ja seekord suure suuremalt kui kunagi varem. Turniirile registreeris ennast 33 võistkonda 30 koolist neljast erinevast maakonnast.
Et kõik koolid turniirist osa võtta saaks ja ära mahuks, toimus AÕA2023/2024 I mäng kolmes erinevas koolis: Kohtla-Järve Järve Koolis, kus mängisid Ida regiooni põhikooli õpilased, Kohtla-Järve Gümnaasiumis, kui mängisid Ida regiooni gümnaasiumiõpilased ja Martna Põhikoolis, kus mängisid Lääne regiooni koolid.
Jah tõesti, Ida-Virumaalt alguse saanud turniir on laienenud ka lääne poole. Seetõttu algas meie mäng tervitussõnadega läbi Zoomi.

Plaanis on mängida sel õppeaastal kuus regiooni mängu ja aprillis selgitada seitsmenda mänguga välja Eesti võitja nii põhikooli kui ka gümnaasiumi astmes. Võtjad saavad jällegi auhinnaks külastada Rakett69 Teadusstuudiote teadusseanssi.

Esimeses mängus esindasid Jõhvi Gümnaasiumit Sandra Seppenen (12.b), Siim Kalle (11.a), Grete Paalmets (10.b) ja Risto-Steven Kriisk (10.b).
Õpilased tulid tublile 3. kohale. Seekord võitis Toila Gümnaasiumi meeskond.

 

Siinkohal soovin ka tänada MTÜ Mondo esindajat Mari Jõgistet, kes küsis kliimamuutustega seotud küsimuse ning viis juhendajatele läbi ka samateemalise töötoa. Küsimusi aitab sel aastal koostada peale MTÜ Mondo ka Ahhaa Teaduskeskuse tegevusjuhendajad.


Riina Vaht
füüsikaõpetaja

Viimati muudetud 16.10.2023.