Alutaguse maraton

Loomise kuupäev 15.05.2019

4. mail 2019 toimus Alutagusel 1. Alutaguse kepikõnni- ja käimismaraton. Start anti Alutaguse Puhke- ja Spordikeskusest ja rada kulges läbi Eesti noorima looduskaitseala. Läbida võis 10 või 21 kilomeetri pikkust rada.

Maratoni elluviimiseks oli vaja abilisi, nii liitusid ka Jõhvi Gümnaasiumi JG11 õpilased vabatahtlikeks. Abis oldi registreerimislauas, kus anti välja stardinumbreid ja märgiti, kohalejõudnud. Veel aidati enne maratoni algust medaleid ette valmistada ja diplomeid välja printida. Pärast stardipauku hakati valmistuma osalejate finišiks, selleks tuli välja tuua medalite kastid ja diplomid. Kui osalejad finišeerisid, riputati neile kohe kaela medal. Samal ajal kirjutati ja anti välja diplom, kuhu märgiti osaleja aeg ning nimi.

Vaatamata sellele, et vahepeal sadas vihma ning öised ilmad on veel küllaltki jahedad, oli see päev täis positiivseid emotsioone. Õpilased jäid üritusega rahule ning said veel ühe kogemuse võrra rikkamaks.

Õpilaste arvates oli see üritus suurepäraselt korraldatud. Kõik oli hästi planeeritud ning vajalikud ettevalmistused õigeks ajaks tehtud. Õpilased avaldasid soovi olla abis ka järgmisel aastal planeeritaval 2. Alutaguse kepikõnni- ja käimismaratonil, kus loodetakse näha paremat ilma kui sellel aastal.

 

Janika Velmar
11.a klassi õpilane

 

Viimati muudetud 15.05.2019.