8. september on rahvusvaheline kirjaoskuse päev

Loomise kuupäev 14.09.2021

8. september on rahvusvaheline kirjaoskuse päev. Alates 1967. aastast tähistatakse UNESCO initsiatiivil iga-aastaselt üle maailma rahvusvahelist kirjaoskuse päeva. 2021. aasta kirjaoskuse päeva motoks on ”Kirjaoskus kui digitaalse lõhe vähendamise viis”.

 

COVID-19 pandeemia tegi oma korrektiivid nii täiskasvanute kui ka laste õppeprotsessis kogu maailmas, mõjutades üle 773 miljoni kirjaoskamatut noort ja täiskasvanut.  Samas meenutas pandeemia kirjaoskuse olulisust. Peale selle, et kirjaoskus on haridusõiguse lahutamatuks osaks, annab see inimestele suuremad õigused ja võimalused, parandades sellega nende elu kvaliteeti.

 

Selle päeva raames osalesid Jõhvi Gümnaasiumi õpilased veebimaratonil ”Vene keel: minevik, olevik, tulevik”, mille korraldajateks olid Yandex otsingumootor ning fond “Totaalne etteütlus”. Külalisteks olid kuulsad filoloogid, teaduse populariseerijad, haridusvaldkonna spetsialistid, meediainimesed. Programm oli väga sisukas ning hõlmas nii loenguid, meistriklasse, viktoriine ja konkursse.

 

Lisaks sellele sai igaüks oma teadmisi kontrollida ning kirjutada demo-etteütlust. Meie õpilased ei karda uusi väljakutseid, mistõttu kirjutasid suure rõõmuga 12. klassi õpilased Olesja Zenkova ja Anastassia Bõstrova edukalt etteütlust “Läinud Peterburi” (autor E. Vodolazkin).

 

Õnnitleme neidusid ning kutsume üles: ”Olge kirjaoskajad! Kirjaoskus määrab haridustaseme.”

 

Anastasia Vokhmyanina

JG12 õpilane

Viimati muudetud 14.09.2021.